Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - KENDRICK LAMAR (VIDEO)

Muzikë  |  17.06.2019 Ora 11:56   
Ditëlindjen e 32-të feston sot reperi, tekstshkruesi dhe producenti i talentuar amerikan, Kendrick Lamar.

Ai cilësohet si njëri ndër reperët më të shkathtë dhe më të suksseshëm të gjeneratës së tij. Karrierën e filloi me shtëpinë diskografike “Top Dawg Entertainment” në emrin K-Dot duke bashkëpunuar me emra si The Game, Busta Rhynes dhe Snoop Dogg.

Me album debutues, Lamar fitoi Grammy Award për “Best Rap Album” duke vendosur themele të forta për të ardhmen, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës ai ka fituar edhe shumë cmime tjera duke u emëruar nga Time në listëm si 100 personat më me influencë në botë.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing