Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"Old Town Road" nga Lil Nas X thyen rekord në Billboard Hot 100

Muzikë  |  02.07.2019 Ora 10:54   
Kënga “Old Town Road” nga Lil Nas X është bërë kënga e parë hip-hop/country që ka kaluar plotë 13 javë në vendin e parë në Billboard Hot 100.

Reperi ka thyer rekordin e vitit 2002 të mbajtur nga Eminem me këngën “Lose Yourself” dhe Wiz Khalifas “See You Again” që kishin nga 12 javë rresht në krye, shkruan RadioPlus.

Këngën mund ta dëgjoni në platformat muzikore online dhe RadioPlus.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing