Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - ROISIN MURPHY (VIDEO)

Muzikë  |  05.07.2019 Ora 11:21   
Ditëlindjen sot feston këngëtarja, tekstshkruesja dhe producentja irlandeze, Roisin Murphy.

Karrierën e filloi në vitet e 90-të me duo grupin Moloko, në partneritet me Mark Brydon. Pas shpërbërjes së grupit, Murphy ka vazhduar karrierën si soliste duke lansuar edhe dy albume gjatë viteve 2005 dhe 2007, shkruan RadioPlus.

Roisin Murphy vazhdon të jetë aktive në botën e muzikës.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing