Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - ANDY FLETCHER, DEPECHE MODE (VIDEO)

Muzikë  |  08.07.2019 Ora 11:46   
Ditëlindjen e 58-të sot feston një ndër themeluesit e bendit Depeche Mode, Andy Fletcher i njohur si Fletch.

Me grupin, Fletcher kanë regjistruar mbi 50 këngë që kanë qenë në UK Singles Chart dhe shtatëmbëdhjetë albume në Top 10 të toplistës për albume, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës, bendi ka shitur mbi 100 milionë kopjë këngësh.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing