Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Greta Gerwig do të bëjë regjinë e filmit “Barbie” ku rolin kryesor luan Margot Robbie

Film  |  16.07.2019 Ora 14:00   
Të gjithë e dinë se kush është Barbie, dhe se roli për të luajtur pikërisht kukullën më të famshme në botë tashmë është në duart e aktores Australiane Margot Robbie. Por që tashmë vjen edhe një tjetër lajm, regjisorja dhe skenaristja Greta Gerwig, ajo që shkruajti dhe bëri regjisnë e filmit “Lady Bird”.

Filmi mbi Barbie-n, ka gati dy vite që ka marrë dritën e gjepbër për realizim  fillimisht nga Sony, ndërsa mendohej se aktorja Anne Hathaway do të ishte në rolin kryesor.

Por që tashmë është vendosur që filmi do të jetë një prodhim I shtëpisë së filmave Warner Bros dhe në rol kryesor është Margot. Aktoren Margot Robbie shumë shumë shpejt do ta shohim në filmin më të ri të Quentin Tarantinos, “ Once Upon A Time In Hollywood” ku luan përkrah Brad Pitt dhe Leonardo DiCaprio./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing