Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - ERIC PRYDZ (VIDEO)

Muzikë  |  19.07.2019 Ora 11:38   
Ditëlindjen e 43 sot feston DJ dhe producenti I famshëm suedez, Eric Prydz.

Famën më të madhe e arriti në vitin 2004 kur lansoi këngën “Call on Me” që theu rekorde në klikime dhe dëgjueshmëri, shkruan RadioPlus.

Në vitin 2016 ai debutoi me albumin “Opus”, ku një vit më vonë ai fitoi çmimin “DJ of the Year” në Electronic Music Awards.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing