Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“The Lion King” në majë të Box Office me 185 milionë dollar fitim

Film  |  22.07.2019 Ora 15:48   
Kritikat për ribërjen e re të filmit “The Lion King” ishin shumë të përziera, por që jo edhe ato të publikut.

Filmi Live Action nga Disney “The LIon King” është ngritur në majë të Box Office, duke lënë të gjithë zërat prapa dhe duke arkëtuar hiq më pak se 185 milionë dollar.

Nuk kishte se si të ndodhte ndryshe kur filmi është bërë nga regjisori Jon Favreau dhe për huazim zërash ka marrë artistë  nga lista A e Hollywood-it.  

Globalisht bëhet e ditur se filmi “The Lion King” ka arritur të grumbullojë 531 milionë dollar, duke përfshirë edhe Kinën ku shfaqja ka filluar javën e kaluar dhe nga atje vijnë 81 milionë dollar fitime. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing