Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ed Sheeran ka shpenzuar 4 milionë funta për te blerë banesa dhe shtëpi afër rezidencës së tij në Londër, për të ndaluar fqinjët së ankuari nga zëri I lartë I muzikës

Muzikë  |  22.07.2019 Ora 15:57   
Këngëtari Ed Sheeran ka blerë dy shtëpi  ngjitur me rezidencën e tij 19 milionëshe në Londër, si dhe një banesë sipër restorantit të tij Notting Hill, vetëm që të ndalonte ankesat e fqinjëve të tij për zërin e lartë të muzikës nga party-t e shumta në shtëpinë dhe restorantin e tij.

Kështu ylli 28 vjec I këngës ka shpenzuar 4 milionë funta vetëm për të mbyllë gojën e njerëzve me ankesa.

Kjo në fakt nuk është prona e vetme e Ed, thuhet se ai nëpër Britani të Madhe posedon diku edhe 22 prona të tjera private që kapin shumën e 47 milionë funtave.

Përderisa të gjitha pronat e tija nëpër botë kapin shumën e rreth 80 milionë funtave, Ed Sheeran ka një pasuri e cila është 160 milionë funta./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing