Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lil Nas X thyen rekordin e Mariah Carey-t në Billboard me këngën “Old Town Road”

Muzikë  |  30.07.2019 Ora 13:39   
Pasi që ka mbajtë rekordin për 24 vjet në Billboard me këngën “One Sweet Day” të vitit 1995, Mariah Carey ka uruar përmes Twitter-it të saj Lil Nas X, që ka thyer rekordin e saj duke qëndruar për 17 javë në majë të klasifikimit zyrtar amerikan me këngën “Old Town Road”.

Që Mariah Carey të hiqej nga rekordi ishte afër edhe në vitin 2017 nga kënga “Despacito” e Luis Fonci, Daddy Yankee dhe Justin Bieber, por që në fakt tash u mund nga Lil Nas X.  

Kështu reperi vetëm 20 vjeq, emri I vërtetë I të cilit është Montero Lamar Hill ka arritur që me këngën e tij të qëndroj më së gjati në vendin e parë në historinë e muzikës në Billboard. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing