Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - RAUL MALO, THE MAVERICKS (VIDEO)

Muzikë  |  07.08.2019 Ora 15:50   
Sot feston ditëlindjen e 54, kengetari, tekstshruesi dhe kitaristi amerikan Raul Malo.

Ai është i njohur nga grupi The Mavericks ku hitin më të madh e patën në vitin 1998 me këngën “Dance The Night Away”, shkruan RadioPlus.

Raul Malo vazhdon të jetë ende aktiv në botën e muzikës.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing