Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - SHAWN MENDES (VIDEO)

Muzikë  |  08.08.2019 Ora 11:34   
Ditëlindjen e 21-të sot feston këngëtari, tekstshkruesi dhe modeli kanadez, Shawn Mendes.

Famën filloi ta fitoj në vitin 2013 kur këndonte këngë cover derisa nënshkroi me shtëpinë diskografike Island Records A&R. Që nga atëherë ai ka lansuar tre albume, ka mbajtur tre ture koncertesh dhe ka fituar çmime të ndryshme, shkruan RadioPlus.

Shawn Mendes është artisti më i ri në histori që ka arritur me tre albumet e lansuara të jetë në vendin e parë në toplista.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing