Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - WHITNEY HOUSTON (VIDEO)

Muzikë  |  09.08.2019 Ora 11:30   
Më 9 gusht të vitit 1963 ka lindur diva e muzikës amerikane dhe botërore, Whitney Houston.

Ajo është këngëtarja femër me më së shumti nominime gjatë gjithë historisë së muzikës. Houston poashtu është njëra ndër artistet me më së shumti kopje këngësh të shitura, ku numëron mbi 200 milionë anembanë botës, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës së saj, ajo ka lansuar shtatë albume të cilat janë të gjitha të çertifikuara “diamond”, “multi-platinum” dhe “platinum”.

Whitney Houston është ende një inspirim për këngëtaret e reja.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing