Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Halsey: “ Muzika më ndihmon në cregullimin tim bipolar”

Muzikë  |  04.09.2019 Ora 10:49   
Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur Halsey ka treguar së fundmi se muzika e sidomos shkrimi I teksteve e ndihmon atë shumë në mposhtjen e cregullimit bipolar, me të cilën diagnozë tashmë ajo ka thënë për Cosmopolitan se është duke u përballur.

Ylli 24 vjec e cila bëri hit këngën Bad At Love, ka thënë se për të hequr energjinë e shumtë negative ajo menjëherë merret me muzikë dhe se është bindur që muzika është shpëtimi saj.

 “Shpesh herë, ndjejë sikur truri më është thyer në copa, pastaj mbledh veten dhe me ato copa mundohem të krijoj një mozaik” –ka thënë në intervistë Halsey, emri I vërtetë I të cilës është Ashley Nicolette Frangipane./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing