Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kosova shënon ngritje për 21 vende në renditjen e re të FIBA-s

Sport  |  19.09.2019 Ora 13:29   
Kosova në basketboll ka shënuar një rritje të jashtëzakonshme në renditjen e re të FIBA-s.

FBK-ja thotë se Kosova ka përparuar për 21 vende në renditjen e FIBA-s dhe tashmë ndodhet në vendin e 69-të (duke përfshirë edhe gjeneratat e reja). Dardanët kanë grumbulluar 124 pikë. Madje, Kosova është një nga vendet me ngritjen më të madhe në botë në bazë të renditjes së re.

Sa i përket renditjes për Evropë, Kosova ndodhet në vendin e 37-të.

Edhe Shqipëria ka shënuar rritje për pesë pozita, dhe tani mban vendin e 109.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing