Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Pas 50 vitesh, The Beatles po rikthehen në pozitën e parë në Official Albums Chart

Muzikë  |  02.10.2019 Ora 10:59   
Grupi legjendar The Beatles janë në rrugë për tu rikthyer në pozitën e parë në Official Albums Chart.

Albumi historic “Abbey Road” po ngjitet shpejtë në pozita të larta në nderë të 50 vjetorit të lansimit të tij, në vitin 1969, shkruan RadioPlus.

Gjatë asaj kohe, seti i këngëve pati kaluar plotë 17 javë në pozitën e parë, dhe pas 50 vitesh duket se do ta shijojnë përsëri një sukses të tillë.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing