Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Brendi kosovar Injured Generation tani edhe në Londër, kërkohet nga rep-artistët anglez

Kulturë  |  23.10.2019 Ora 15:25   
Pas bashkëpunimeve me artistë të njohur vendorë si: Capital T, Dafina Zeqiri, Mc Kresha, Kida, Dj Dagz, Dj Geek e shumë të tjerë, brendi tashmë në zë në Prishtinë, “Injured Generation” kanë bashkëpunuar edhe me dy rep-artistët e famshëm nga Londra.

Bëhet fjalë për reperët Headie One dhe RV, artistë këta që gëzojnë mjaftë shumë popullaritët në Britani të Madhe dhe më gjërë. Në rrjetin social Twitter, reperi RV Pochettino ka konfirmuar këtë gjë duke shpërndarë fotografitë e dizajneve të reja të atleteve me mbishkrimin "My Guys".Qëllimi i bashkëpunimit është shfaqja e dy kulturave të qyteteve përkatëse dhe zgjerimi i njohjes së brendit nga Prishtina edhe jashtë kufijve shqiptarë.

Në ditët në vijim, Injured Generation do të prezantojë koleksioni Vjeshtë/Dimër 2019.


“Injured Generation”, me artistët Lorentin dhe Lirakun janë brend i cili merren me dizajnin ‘hand-made’ të atleteve Air Force 1, dhe mund ti gjeni në rrjetin social Instagram, Twitter dhe Facebook.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Kulturë

Marketing