Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Maisie Williams për pak humbi audicionet për Game Of Thrones

Film  |  25.10.2019 Ora 11:39   
Aktorja yll e Game Of Thrones, Maisie Williams ka thënë në një intervistë në episiodine ri të First We Feast’s Hot Ones, se ajo për pak nuk do të ishte pjesë e Game Of Thrones.

Tashmë 22 vjece, Maisie e lindur në Bristol ka treguar se atë ditë që mbaheshin audicionet ajo kishte një eskurzion me shkollën, për në një fermë derrash dhe ajo donte të shkonte atje, por që nëna e saj ishte këmbëngulëse që Maisie të shkonte në audicione.

‘ Unë nuk do të isha këtu, ti nuk do më doje në këtë show, nëse unë do të kisha shkuar për vizitë tek ferma e derrave” – ka thënë ndër të tjera Maisie, e cila ishte vetëm 14 vjec kur mposhti 300 aktorë e aktore të tjerë, në këtë audicion në të cilin ajo fitoi të luante Arya Stark.

Maisie gjithashtu ka folur edhe për lidhjen e vecantë shoqërore që e ka me Sophie Turner, apo motra e saj në serial Sansa, që nga dita kur ato u takuan si kastë e aktorëve të GOT, më 7 gusht të vitit 2009. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing