Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Situata e Xhakës te Arsenali nuk ka gjasa të ndodhë në Liverpool, thotë ndihmësi trajneri Lijnders

Sport  |  30.10.2019 Ora 9:53   
Fishkëllimi i tifozëve nga  anësori i Topçinjve nuk ka gjasa të ndodhë te Reds-at për shkak të disiplinës së skuadrës, sipas ndihmës trajnerit të tyre.

Mungesa e disiplinës në Arsenal mund të jetë faji për shpërthimin e Granit Xhaka ndaj tifozëve në Stadiumin Emirates të Dielën, situatë që nuk ka gjasa të shpaloset në Liverpool nën Jurgen Klopp, sipas ndihmësit të Reds, Pep Lijnders.

Kapiteni i Arsenalit Xhaka u zëvendësua në pjesën e dytë pas barazimit të tyre 2-2 në shtëpi ndaj Crystal Palace dhe, pasi dëgjoi brohoritjet ironike nga shkallët, mesfushori reagoi negativisht.

Xhaka dukej se inkurajonte në mënyrë sarkastike turmën dhe ato brohoritje u kthyen me shpejtësi drejt tij, ku më pas prezantuesi i kombëtares zvicerrane  ia mbërtheu veshin dhe u duk se synonte eksplorime në drejtim të mbështetësve para se të hiqte këmishën e tij dhe të zbriste në tunel./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing