Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Taylor Swift dhe Bille Eillish janë fitueset më të mëdha në MTV EMA 2019

Muzikë  |  04.11.2019 Ora 11:25   
Taylor Swift, Billie Eillish dhe grupi BTS janë fituesit më të mëdhenjë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “MTV Europe Music Awards”.

Me nga dy çmime secili, Swift arriti të triumfojë në kategorinë “Best U. S Act” dhe “Best Video” kurse Eillish fitoi çmimet “Best New Artist” dhe Best Song”, shkruan RadioPlus.

Me çmim doli edhe shqiptarja tjetër Ava Max me “Best Push”.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing