Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - PUFF DIDDY (VIDEO)

Muzikë  |  04.11.2019 Ora 11:32   
Sot ditëlindjen e 50-të e feston reperi, producenti dhe aktori amerikan, Sean Combos i njohur si Puff Diddy.

Karrierën muzikore e filloi në vitin 1993 kur hapi shtëpinë diskografike “Bad Boy Entertainment”, ku katër vite më vonë lansoi albumin debutues “No Way Out” ku është edhe albumi më I suksesshëm I tij. Kënga “I’ll be missing you” nga Diddy që iu kushtua të ndjerit Notorious B.I.G. është kënga më e suksesshme rap në gjithë historinë, shkruan RadioPlus.

Diddy ka fituar tre çmime Grammy dhe dy MTV Video Music Awards duke qenë edhe artisti i dytë më I pasur I industrisë muzikore.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing