Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

A do të ketë edhe një “Scream “ ?

Film  |  08.11.2019 Ora 11:24   
Kinematikisht franchiza e Wes Craven “ Scream” e krijuar në katër vazhdime, është një prej filmave –seri që ka më së shumti shikueshmëri sidomos në kohën e festave që kanë të bëjnë me Horrorin, sikur Halloween. Por që me suksesin që ka pas “Scream” asnjëherë nuk është thënë se nuk do të ketë më një vazhdim të këtij filmi.

Sipas Bloody Disgusting, Spyglass Media Group, është duke shikuar mundësitë që të bëjë edhe një film të ri. Origjinali I Craven I vitit 1996, me skenar të Kevin Williamson ishte ai që me suksesin që pat, vazhdoi me 3 të tjerë, e që në kastë mbetën aktorët Neve Campbell, Courtney Cox, David Arquette, Mtthew Lillard dhe Jamie Kennedy si pjesë e kastës.

Por  një gjë nuk dihet se kush do ta marrë përsipër vazhdimin e ri të këtij filmi meqë regjisori Wes Craven ndërroi jetë në 2015-tën, ndërsa skenaristi Williamson nuk është I përfshirë tashmë aty.

Do të thotë se “Scream” do të vijë po lansimi I tij ende nuk dihet./radioplus/  
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing