Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - ADINA HOWARD (VIDEO)

Muzikë  |  14.11.2019 Ora 11:22   
Ditëlindjen e 46-të sot feston këngëtarja dhe tekstshkruesja amerikane, Adina Howard.

Famën më të madhe e arriti gjatë viteve 90-të me albumin e saj debutues “Do You Wanna Ride” dhe me singlin “Freak Like Me”. Poashtu gjatë karrierës ajo ka pasur edhe bashkëpunime të tilla me reperë si Warren G, Krayize Bone dhe Jamie Foxx, shkruan RadioPlus.

Howard tani është aktive në botën e kinematografisë.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing