Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - JARED FOLLOWILL - KINGS OF LEON (VIDEO)

Muzikë  |  20.11.2019 Ora 11:40   
Sot feston ditëlindjen e 33-të basisti dhe kitaristi i grupit, Kings of Leon, Jared Followill.

Me bendin, Followill ka filluar me muzikë në vitin 1999, me famën që e arriti shumë shpejtë në Britani të Madhe dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan RadioPlus.

Me tre albumet e para, Kings of Leon arritën të jenë në Top 10 të toplistave botërore, duke fituar edhe dy Brit Awards.

Suksesin më të madhë e arritën më albumin, “Only by the Night”, duke fituar 4 çmime Grammy.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing