Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kylie Mingoue nga muaji shtator në turne

Muzikë  |  23.02.2018 Ora 10:28   
Kylie Minogue ka njoftuar se do të fillojë një turne, ku do të performojë në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë më vonë gjatë këtij viti.

Pop ylli australian i këngës Kylie është e njohur për shfaqjet e saja ekstravagante dhe kostumet interesante që ajo gjithmonë i ka pjesë të turneve të saj, të cilin do ta fillojë në muajin shtator  dhe do të vazhdojë edhe gjatë tetorit. Ky tur është në mbështetje të albumit të saj të ardhshëm "Golden".

Turneu i fundit i Kylie Minogue ishte tre vjet më parë i cili është mbajtur në të gjithë Europën. Albumi do të dalë në shitje më datën 6 prill dhe ky është albumi i saj i 14 me rradhë. Thuhet se ky album do të dalë në dritë inspiruar nga ndarja jo e lehtë e Kylie-t me të fejuarin e saj Joshua Sasse .
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing