Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Messi fiton Topin e 6-të të Artë

Sport  |  03.12.2019 Ora 9:35   
Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ka thyer rekord duke fituar për të gjashtën herë Topin e Artë,  duke e marrë një më shumë se rivali i tij te  Juventusi, Cristiano Ronaldo.

Messi e drejtoi Barcën në lavdinë e La Ligës dhe gjysmëfinalen e Champions League sezonin e kaluar.

Ai shënoi 51 gola në të gjitha garat gjatë sezonit  2018-19 dhe 11 këtë sezon.

Ronaldo, ndërkohë, vjen i treti në garë, me mbrojtësin e Liverpool, Virgil van Dijk të dytin dhe me shokun e skuadrës Sadio Mane të katërtin.

Katalanasit kanë kapërcyer gjithashtu Real Madridin si klubi me fitore më së shumti në histori të Topit të Artë (12)./radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing