Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Disney do të bëjë një “Planet of the Apes” të ri

Film  |  04.12.2019 Ora 11:59   
Kanë kaluar vetëm dy vite që kur u lansua episodi përmbyllës I triologjisë “Planet Of the Apes” me titull “War for The Planet Of the Apes” , ku rolin kryesor kishte Andy Serkis I cili portretizonte gorillën Caesar në film.

Tani Hollywood Reporter ka bërë të ditur se ende nuk dihet se kush do të jetë prapa këtij roli meqë të drejtat e filmit kanë kaluar nga Fox në Disney.

Regjisori I filmit të famshëm “The Maze Runner” Wes Ball ishte ai I cili për herë të parëbëri  të ditur lajmin se ky film do të vijë sërish dhe se ai është në rolin e regjisorit, ndërsa ka postuar edhe një foto të shesh-xhirimit në twitterin e tij.

Por që ende nuk dihet nëse ky film do të jetë diqka krejt e re, një pjesë e 4-t,  apo një ribërje./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing