Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Renee Zellweger 6 vite në pushim pasi ishte e “rraskapitur”

Film  |  18.12.2019 Ora 9:49   
Renee Zellweger fituese e cmimit Oskar, një ndër aktoret më të paguara në Hollywood, por që në vitin 2010 ajo morri pushim nga karriera e saj filmike, meqë ishte e “rraskapitur”.

Ylli I “Bridget Jones’s Diary” në një intervistë të fundit ka thënë se e kishte të pashmangshme kohën që duhej ti kushtonte vetes, meqë ishte e rraskapitur në të gjitha drejtimet.

“Duhej të rimbushja bateritë dhe të shikoja mënyra të ndryshme të të jetuarit” ka thënë ajo. Tashmë 50 vjece Renee është duke promovuar filmin biografi “Judy” një biografi për këngëtaren dhe aktoren Amerikane Judy Garland .

Pikërisht për rolin në këtë film ajo është nominuar për cmimet Golden Globe dhe Screen Actors Guild, ndërsa po shpreson të nominohet edhe për Oskar të cilat nominime bëhen publike në muajin janar. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing