Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Është konfirmuar viktima e katërt në Kinë

Të Tjera  |  21.01.2020 Ora 9:46   
Është konfirmuar viktima e katërt në Kinë nga virus i ri që është përhapur me shpejtësi në të gjithë vendin. Autoritetet konfirmuan se ky lloj virusi  mund të perhapet  nga personi në person.
 
Një burrë 89 vjeç nga qyteti  Wuhan që njihet edhe si qendra e shpërthmit të këtij lloji të ri të koronavirusit  ishte viktima e fundit. Ky virus shkakton një lloj pneumonie .
 
Më shumë se 200 raste janë raportuar tani nëpër qytetet kryesore në Kinë përfshirë Pekinin dhe Shanghai.
 
Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) po shqyrton shpalljen e urgjencës ndërkombëtare të shëndetit publik mbi virusin - siç bëri me gripin e derrit dhe Ebola. Vendimi do të merret në një takim i cili do të mbahet  të Mërkurën./radioplus/
 
 

Komentet

Marketing

Tjera në Të Tjera

Marketing