Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - GEORGE HARRISON (VIDEO)

Muzikë  |  25.02.2020 Ora 11:34   
Më 25 shkurt të vitit 1943 ka lindur muzicienti, këngtari dhe teksthskruesi britanik, George Harrison.

Ai ishte pjesë e grupit të famshëm “The Beatles” ku ka kontribuar në albumin më të shitur në Britani të Madhe “Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band”, me 4.5 milionë kopje.

Edhe si solist, Harrison ka pasur vendin e parë me albumin “All Things Must Pass” dhe vendin e parë në shumë toplista botërore me këngën “My Sweet Lord”.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing