Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Vazhdojnë performancat në Rave Travel, këtë të shtunë jeni me Artan

Muzikë  |  07.05.2020 Ora 13:55   
Artan, qe nga vitet e ’90 mirët me koleksionim te muzikës dhe startoi ne vitin ’97 si DJ rezident ne njërën nga klubet e Prishtinës dhe vazhdoi deri ne vitin 2001-2002 ne klube te ndryshme te vendit.

Pas një pauze 6-7 vjeçare  ne vitin 2008 kthehet ne skenë me një zhanër i cili pëlqehet nga gjithë adhuruesit e muzikës real House, me një kombinim mes Groove House, Deep, Jackin, Chicago, Soulful, Soul Funk & Disco House, I jep shpirt klubit dhe e prezanton kulturën e muzikës real House.

Te gjithë këtë kulture dëshiron te ndaj me simpatizues te muzikës duke luajtur ne te gjithë vendin dhe rajon,  pasionin me shume ndaj këtij zhanri e mori nga përcjellja e artistëve te mëdhenj si Louie Vega,  Mr.V, DJ Spen, Alan King, Joey Negro, Attjaz, Monique Birngham, Inaya Day, David Morales, Tony Humphries, Ron Trent, Mike Dunn, Louis Benedeti, Harley & Muscle dhe legjenda Frankie Knuckles, këta te gjithë janë te lidhur me muzikën e Chicagos ku dhe lindi muzika House.

Disa nga festivalet apo eventet favorit janë: southport ëeekender ne Angli, Suncebeat dhe Defected ne Kroaci, NEUHM events ne Italy, chosen feë dj ne Chicago si dhe gjitha te vendit.

Këtë të shtunë në orën 21:00 mund ta ndiqni përfomansen e DJ Artanit live në Rave dhe në Radio Plus 102.2 FM.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing