Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Vazhdojnë performancat nga Rave Travel! Këtë të shtunë do të argëtoheni me M.I.M.

Muzikë  |  21.05.2020 Ora 12:25   
M.I.M- është një ndër nismëtarët e skenës së muzikës elektronike në Kosovë. Pasioni i tij për muzikën elektronike filloi 20 vjet më parë apo dy dekada, kur u frymëzua duke degjuar The Prodigy, Daft Punk, Kraftwerk, Depeche Mode, Pet Shop Boys, dhe prej atëherë ai filloi duke luajtur në ngjarjet më të mirat dhe më të rëndësishme, ai filloi kur te pakt ishin ata dj ne ate kohe. Po ashtu, ai krijoi projektin SOUND VISION, ka qenë  dhe promoter dhe kontribues mjaft i sukseseshem dhe ka sjell shum emra nderkombeatar, ku idea ishte të promovojë dhe të organizoj ngjarje të muzikës elektronike me emra të shquar si: Anthony Rother live, Richie Hawtin, Adam Beyer, Mochic, Audiofly, Kolombo, Deetron, Oxia, Marco Carola,, etj. Stili i tij është i njohur për melodi të thella, i ndryshem nder vite nga Deep Tech ne Techno.

M.I.M dhe ai ka qenë pjesë e projekteve të mëdha të seteve ngrohëse dhe në krye të shumë artistëve të mëdhenj të muzikës elektronike si: Anthony Rother, Adam Beyer, Audiofly, Phobique, Marco Carola, Marc Romboy, Eelke Kleijn, Hisham Zahran, Martin Lendsky, Kolombo, Mochic, Deetron, Luck Fire, Black Coffee, Miss Kittin, Lil Luise, Kevin Yost, Cocoon Wolrdwild at Prishtina, Local Legendary at ZoneNight.
Planet e tij të ardhshme fokusohen në produktimet në studio për të tërhequr Europën dhe botën, për të përhapur rezervimet e tij në mbarë botën. Thenja e tij : Ti servo kualitet, ata do te mbajne per gjithehere.
 
Këte të shtune në Rave Travel dhe RadioPlus, M.I.M ka përgaditur një super set per adhuruesit e muzikës të këtij zhanri.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing