Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lana Del Rey "Mos më thuaj kurrë më racist"

Muzikë  |  22.05.2020 Ora 14:59   

Lana Del Rey e ka mbrojtur veten kundër akuzave për racizëm, të cilat kishin  dalë nga një deklaratë që ajo bëri për standardet e dyfishta në industrinë e muzikës.
 
Në një postim të gjatë në Instagram këtë javë këngëtarja pohoi se ishte përshkruar si antifeministe, pavarësisht se këndonte për tema të ngjashme si artistet e tjera femra.
 
Por disa tifozë vërejtën shembujt që ajo zgjodhi - mes tyre Nicki Minaj dhe Beyoncé - ishin kryesisht gra të zeza.
 
Duke u përgjigjur në Instagram, Del Rey tha: "Mos më thuaj kurrë më racist".
 
Ajo vazhdoi: "Këngëtarët që përmenda janë këngëtaret e mia të preferuara.
 
"Nuk e ndryshon faktin që unë nuk kam pasur të njëjtën mundësi për të shprehur atë që kam dashur të shprehem pa u zhvendosur plotësisht.
 
"Nëse doni të thoni që kjo ka të bëjë me racën, mendimi juaj është, por kjo nuk është ajo që po thosha."
 
Në postimin e saj origjinal, Del Rey pretendoi se ajo ishte markuar si  antifeministe ndërsa "Doja Cat, Ariana, Camila, Cardi B, Kehlani dhe Nicki Minaj dhe Beyoncé" kishin kënduar të gjitha për "të qenit seksi, pa veshur rroba ... mashtrimi, etj ”pa u përballur me kritika të ngjashme.

Shumë njerëz sugjeruan që komentet ishin të shurdhër, me shumë pyesin pse ylli më së shumti kishte cituar gratë me ngjyra.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing