Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - ALANIS MORISSETTE (VIDEO)

Muzikë  |  01.06.2020 Ora 11:56   
Sot feston ditëlindjen e 46-të, këngëtarja, tekstshkruesja dhe producentja amerikane, Alanis Morissette.

Me muzikë ajo ka filluar në vitin 1986, duke lansuar ato vite dy albume të suksesshme dance-pop. Në vitin 1995, ajo lansoi albumin më të suksesshëm “Jagged Little Pill”, që u shit mbi 33 milionë herë, shkruan RadioPlus.

Morissete gjatë karrierës së saj ka shitur mbi 75 milionë kopje këngësh anëmbanë.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing