Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - TONY HADLEY (VIDEO)

Muzikë  |  02.06.2020 Ora 11:36   
Sot feston ditëlindjen e 60-të këngëtari, tekstshkruesi dhe aktori amerikan Tony Hadley.

Karrierën muzikore e ka filluar në vitin 1979 duke qenë edhe pjesë e grupit Spandau Ballet, shkruan RadioPlus.

Ai ka lansuar shumë hite si “True”, “Gold” dhe “Through the Barricades” duke performuar edhe në festivalin West End Chicago.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing