Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Mabel fiton "Rising Star" në Global Awards, mund Dua Lipen (Foto)

Muzikë  |  01.03.2018 Ora 21:45   
Këngëtarja suedezo –britanike, Mabel McVey, e njohur për publikun vetëm Mabel pak minuta më parë fitoi çmimin “Rising Star Award”, duke mboshtur kështu konkurrentët e saj që ishin: Dua Lipa, Jax Jones, Mabel, Stefflon Don dhe Yungen. 

Krijuesja e hiteve “Finders Keepers” dhe “Fine Line” pasi pranoi çmimin tha ndjehet tejet e lumtur dhe e nderuar dhe këtë çmim nuk e kishte pritur aspak.

“Jam duke kaluar me të vërtetë shumë mirë sonte. Me të vërtet nuk prisja të isha unë fituesja. Falemnderit krejt fansave të mi që më votuan. Cmimin mendoj se do ta vendosë në banjo për shkak se është i vetmi vend ku njerëzit duhet të hynë patjetër, kur të vizitojnë shtëpinë time”, ka këngëtarja 22 vjeçare. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing