Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lista e plotë e fituesve në Global Awards 2018

Muzikë  |  02.03.2018 Ora 9:10   
Mbrëmë në Londër është mbajtur një prej ngjarjeve më të rëndësishme të muzikës, “Global Awards 2018”.

Në këtë ngjarje që në bazë të votave të publikut, shpërblen këngëtarët më të mirë në botë, të nominuara ishin edhe Dua Lipa e cila nuk arriti të fitonte ndonjë çmim dhe Rita Ora e cila fitoi në katëgorinë “Best Pop” si dhe performoi disa prej hiteve të saj të fundit, shkruan Radio Plus,

Lista e plotë e fituesve në Global Awards 2018 (me ngjyrë të kuqe janë markuar emrat e fituesve):

1. Best Song
Camila Cabello, Havana (feat. Young Thug)
Ed Sheeran, Shape Of You
Little Mix, Power (feat. Stormzy)
Niall Horan, Sloë Hands
Shawn Mendes, There's Nothing Holdin' Me Back

2. Best Group
Clean Bandit
Coldplay
Little Mix
Take That
The Chainsmokers

3. Best Male
Ed Sheeran
Justin Bieber
Liam Payne
Niall Horan
Shawn Mendes

4. Best Female
Ariana Grande
Camila Cabello
Dua Lipa
Selena Gomez
Taylor Swift

5. Best British Artist or Group
Dua Lipa
Ed Sheeran
Liam Gallagher
Liam Payne
Little Mix

6. Rising Star Award
Dua Lipa
Jax Jones
Mabel
Stefflon Don
Yungen

7. Best Classical Artist
Andrea Bocelli
André Rieu
Ji Liu
Nicola Benedetti
The Ayoub Sisters

8. Mass Appeal Award
Ed Sheeran
James Arthur
P!nk
Paloma Faith
Sam Smith

9. Social Media Superstar
Cameron Dallas
Caspar Lee
KSI
Oli White
Zoella

10. Best RnB, Hip-Hop or Grime
Drake
J Hus
Mabel
Post Malone
Stormzy

11. Best Pop Dance
Calvin Harris
Craig David
David Guetta
Martin Garrix
Sigala

12. Best Indie
Blossoms
Florence + The Machine
Kasabian
Liam Gallagher
Noel Gallagher's High Flying Birds

13. Best Pop
Charlie Puth
Liam Payne
Little Mix
Rita Ora
Shawn Mendes

“Most Played Song”
Ed Sheeran

“Special Global Award”
Liam Payne
Camilia Cabello
/radioplus/ 
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing