Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kristen Stewart në rolin e Princess Diana

Film  |  03.07.2020 Ora 11:14   
Jeta e Princesësh Diana të Wales-it, do të vijë në  jetë nga portretizimi I aktores Kristen Stewart, e që tashmë shumë tregje të filmave në botë kanë shprehur interesimin për projektin.

“Spencer” do të mbajë titullin ky film I cili do të ketë për regjisorë Pablo Larrain, ndërsa prodhimi do të fillojë në vitin 2021. Historia është vendosur gjatë një prej festive të fundit të Krishtlindjeve të Dianës me familjen mbretërore në Sandringham Estate, kur ajo edhe vendosi se martesa e saj me Princin Charles nuk po funksiononte.

Filmi mendohet të jetë ndër më të suksesshmit që është lansuar për Princeshën Diana, meqë për të janë angazhuar profesionistë të mëdhenjë sic është regjisori Larrain dhe skenarin e ka shkruar pikërisht regjisori I “Peaky Blinders”, Steven Knight. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing