Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Yjet e muzikës përfshirë Lewis Capaldi dhe Rita Ora bëjnë thirrje për t'i dhënë fund racizmit

Muzikë  |  03.08.2020 Ora 9:52   
Më shumë se 700 njerëz nga industria e muzikës në Mbretërinë e Bashkuar - përfshirë artistë, menaxherë, prodhues dhe kompani - kanë shkruar një letër të hapur duke u bërë thirrje njerëzve të qëndrojnë së bashku dhe ti dhënë fund racizmit.
 
Little Mix, Nile Rodgers, Lewis Capaldi dhe Rita Ora janë ndër yjet që bëjnë thirrje për t'i dhënë fund racizmit.
 
"Ne jemi në gjendjen tonë më të keqe kur sulmojmë njëri-tjetrin", thuhet në letër.
 
Kjo erdhi si reagim pasi artisti Wiley ndau postime antisemitike. Wiley më vonë kërkoi falje.
 
Qindra përfaqësues nga industria e muzikës bashkë-nënshkruan letrën, e cila thotë se ata duan të tregojnë "se dashuria, uniteti dhe miqësia, jo ndarja dhe urrejtja, duhet dhe do të jenë gjithnjë kauza jonë e  përbashkët".
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing