Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rita Ora shkëlqen në "Vanity Fair Oscar Party" (Foto)

Muzikë  |  05.03.2018 Ora 10:39   
Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Rita Ora ndonse nuk ka marrë pjesë në ceremonine kryesore të Oscars 2018, ajo është paraqitur mjaft e veçantë në after party të kësaj ngjarje, "Vanity Fair Oscar Party", shkruan Radio Plus.

Rita Ora është paraqitur me një fustan të kuq, të ngjashëm me fustanin me të cilin u paraqit në "Brit Awards" 2018, për të cilin mori shumë kritika pozitive.

Rita Ora pas shumë paralajmërimeve, tani ka treguar se kur do ta publikojë albumin e ri, të dytin në karrierën e saj.

Ky do të jetë albumi i parë i Rita Orës, që pas largimit nga kompania e JAY-Z Roc Nation dhe do të dalë në treg gjatë muajit mars.

Emri i albumit ende nuk është bërë i ditur, por dihet që pjesë e këtij albumi do të jenë dy hitet e saj të fundit "Anywhere" dhe "For You" dhe albumi do të përfshijë edhe një bashkëpunim me reperen e famshme amerikane, Cardi B. /radioplus/


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing