Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Muriqi në Lazio

Sport  |  14.08.2020 Ora 11:52   
Lazio thuhet se ka rënë dakord të paguajë 18 milion euro për sulmuesin e Fenerbahce, Vedat Muriqi, i cili do të nënshkruajë një kontratë pesë-vjeçare për Aquile.

Revista Laziale pretendon se të dy klubet kanë arritur një marrëveshje pas takimit të sotëm dhe reprezantuesi kosovar do ta lë Turqinë për Italinë këtë verë.

26-vjeçari, i cili shënoi 15 herë në 32 ndeshje të Super Ligës në 2019-20, duhet të nënshkruajë një marrëveshje pesë-vjeçare me vlerë 2 milion euro në vit.

Revista thotë se ai do të arrijë në Romë javën e ardhshme për testet e kërkuara mjekësore dhe të përfundojë transferimin./radioplus

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing