Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Man UTD nuk do të luajë në javën e parë të sezonit të Premier League

Sport  |  20.08.2020 Ora 8:48   
Manchester United nuk do të luajë në javën e parë të sezonit të Premier League pasi kanë ra dakord për të shtyrë ndeshjen e tyre të parë.

Fushata 2020-21 do të fillojë në 12 shtator - vetëm shtatë javë pasi përfundoi sezoni i vjetër i Premier League - me ndeshjet e vendosura për t’u luajtur të enjten në mëngjes.

Unitedit lejohet të fillojë më vonë sepse ata u përfshinë në fazat e fundit të Europa League e cila përfundoi me një humbje gjysmëfinale ndaj Sevilla në Këln të Dielën.

Pushimi i detyrueshëm prej 30 ditësh do të thoshte që pala e Ole Gunnar Solskjaer do të duhej të luaj  lojë në javën e parë të sezonit të ri të enjten, 17 shtator.

Por klubi preferoi të shtyjë lojën deri më vonë në sezon dhe të fillojë në javën e dytë, dhe është kuptuar se Premier League ka rënë dakord për kalimin./radioplus

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing