Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Inter nuk do të heqë dorë nga Messi

Sport  |  28.08.2020 Ora 16:05   
Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi nuk hequr dorë nga kapiteni i Barcelonës Lionel Messi, pasi Presidenti Steven Zhang studion kostot dhe kërkon sponsorë në Kinë për të ndihmuar në financimin e transferimit.

Gazeta nxori në pah raportet në lidhje me pozicionin e Manchester Cityt në garën për yllin argjentinas, i cili ka kërkuar të largohet nga Barcelona këtë verë.

Interi mund të ketë fjalën e tij dhe të tundojë lojtarin me regjimin e ri të taksave për punëtorët e sapo rezidentuar në Itali, një rregullore që është bërë të bëjë që klubet e Serie A të jenë jashtëzakonisht konkurruese në tregun e ardhshëm të transferimeve.

La Gazzetta dello Sport thotë se ulja e taksës mund të jetë e përshtatshme për Interin në negociata dhe shtoi se Zhang ka filluar kërkimin e sponsorëve në Kinë për të ndihmuar në financimin e një lëvizje për kapitenin e Barcelonës./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing