Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Jay-Z hip-hop artisti më i pasur në botë

Muzikë  |  07.03.2018 Ora 9:40   
Revista e njohur "Forbes" tashmë ka publikuar listën e hip-hop artistëve të cilat kanë fituar më së shumti në vitin 2017 dhe është reperi i famshëm amerikan, Jay-Z që është në krye të kësaj liste. 

Jay-Z lë pas reperin e famshëm P.Diddy, i cili për gjashtë vite me radhë prej vitit 2011 ka qenë në krye të kësaj liste si hip-hop artisti më i pasur në botë, shkruan Dayli Mail, transmeton Radio Plus.

Fitimet e Jay-Z vlerësohet të kenë kapur vlerën 900 milionë dollarë, ndërkaq vendi dytë i takon P. Diddy 825 milionë dollarë fitime, dhe në vendin e tretë është Dr. Dre me 770 milionë dollarë fitime. /radioplus/


Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing