Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Çmimin Ndërkombëtar për Letërsi - “Neustadt” i ndahet Ismail Kadares

Shëndeti  |  05.10.2020 Ora 11:59   

Ambasada Amerikane në Shqipëri ka njoftuar se shkrimtari i shquar shqiptar Ismail Kadare do të nderohet me çmimin ndërkombëtar “Neustadt” për letërsi.

Festivali “Neustadt” i letërsisë konsiderohet si një nga ngjarjet më të mëdha të letërsisë botërore dhe është një festim i librave dhe kulturës ndërkombëtare, i sponsorizuar nga “World Literature Today” dhe i organizuar nga Universiteti i Oklahomës.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Shëndeti

Marketing