Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Setien për Messin: '' Nëse nuk të pëlqen ajo që them, aty është dera ''

Sport  |  02.11.2020 Ora 19:43   
Ndeshja e Barcelonës në sezonin e kaluar me Celta Vigo zbuloi mungesën e harmonisë midis Quique Setien dhe lojtarëve të tij, me Lionel Messi madje duke injoruar udhëzimet e ndihmësit të trajnerit Eder Sarabia gjatë një pushimi ftohës. Tani, Setien ka zbuluar se çfarë i tha Messit atë ditë.

"Nëse nuk ju pëlqen ajo që unë them, ka derë", i tha Setien Messit, sipas programit Que T'hi Jugues. Përgjigjja erdhi sepse Messit nuk i pëlqente toni me të cilin u drejtohej lojtarëve për t'i qortuar ata për gabimet që kishin rezultuar në barazimin e Barcelonës ndaj Balaidos.

Argjentinasi i kërkoi trajnerit, sipas stacionit të radios, të respektojë lojtarët, të cilët kanë fituar absolutisht gjithçka dhe që kanë një histori shumë më të gjerë se Setien. Ishte në këtë pikë që Setien iu përgjigj Messit. Kapiteni i Barcelonës nuk iu përgjigj 62-vjeçarit dhe thjesht i buzëqeshi në një mënyrë të dhembshur.

Kjo anekdotë ka dalë në dritë pas një fundjave në të cilën Setien diskutoi kohën e tij në Barcelona. "Messi është i vështirë për tu menaxhuar, por kush jam unë që ta ndryshoj atë?" ai i tha Vicente del Bosque për një pjesë në El Pais. "Ai është shumë i rezervuar, por ju bën të shihni gjërat që ai dëshiron. Ai nuk flet shumë, por duket"./radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing