Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Premier League: Katër raste pozitive të koronavirusit në testimin e fundit

Sport  |  03.11.2020 Ora 17:56   
Premier League ka konfirmuar se katër teste pozitive të koronavirusit janë kthyer nga raundi i fundit i testimit.

Qeveria ka lejuar futbollin në Premier League dhe sportet e tjera elitare të vazhdojnë gjatë një bllokimi katër-javor të 'ndërprerjes së qarkut', i cili do të fillojë në Angli të Enjten, për shkak të regjimeve të rrepta të testimit.

Në total, 1,446 lojtarë dhe stafi i klubeve u testuan për koronavirus midis të hënës, 26 tetor dhe të dielën, 1 nëntor.

Lojtarët ose stafi i klubeve që kanë rezultuar pozitiv do të izolohen për një periudhë prej 10 ditësh.

Premier League konfirmoi rezultatet e fundit të provave të hënën në mbrëmje, por nuk përmendi emrat e klubeve ose individëve të përfshirë./radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing