Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ole Gunnar Solskjaer kritikon caktimin e ndeshjes me Everton-in

Sport  |  04.11.2020 Ora 17:14   
Shefi i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka zbuluar se klubi ka kërkuar të luajë ndeshjen e tyre të kampionatit kundër Everton të Dielën në vend të orës së drekës të së shtunës për shkak të angazhimeve të tyre në Ligën e Kampionëve.

Djajtë e Kuq kanë ndërmarrë ndeshjen e parë të udhëtimit të tyre 3.322 milje vajtje-ardhje në Turqi për të luajtur me Istanbul Basaksehir në garën elitare evropiane të mërkurën në mbrëmje.

Kur United të kthehet, ata do të kenë vetëm disa ditë për t'u rikuperuar dhe për t'u përgatitur për takimin e tyre në Premier League në Goodison Park.

Solskjaer ka kritikuar caktimin e asaj ndeshje të nivelit të lartë, në 12:30 pasdite të Shtunën, dhe zbuloi se United kishte kërkuar që ndeshja të shtyhej më vonë, por ata ishin të pasuksesshëm.

'Mund të ketë një ndikim në përzgjedhjen e ekipit dhe nënshkrimet që ne bëjmë në varësi të lojës natyrisht,' tha Solksjaer.

'12 :30 pasdite në një të Shtunë nuk na ndihmon por kjo është ajo që ju jep Liga e Kampionëve.

'Kjo të jep një sfidë sepse dëshiron të jesh në këtë konkurs duke luajtur në mesjavë dhe ne duhet ta marrim ashtu siç vjen.

"Ne kërkuam një ndeshje të Dielën, por nuk kishte asnjë ndihmë për ta arritur atë."

Toffees do të kenë pasur gjatë gjithë javës për t'u përgatitur për vizitën në United dhe do të kërkojnë të kthehen nga humbja në Newcastle herën e fundit.

United nisin fazën e tyre në Ligën e Kampionëve të Mërkurën pas një humbjeje 1-0 nga Arsenali, por ata e kanë filluar Grupin H fuqishëm, duke mundur Paris Saint-Germain jashtë shtëpisë dhe duke mposhtur RB Leipzig 5-0 në Old Trafford./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing