Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

James Rodriguez i gatshëm të kthehet kundër Manchester United

Sport  |  06.11.2020 Ora 19:14   
James Rodriguez do të kthehet në veprim për Everton këtë fundjavë pasi ata mirëpresin Manchester United në Goodison Park.

Përpara ndeshjes finale para pushimit ndërkombëtar, bosi i Evertonit Carlo Ancelotti konfirmoi se kolumbiani është rikuperuar nga shqetësimi në testikujt e tij që e detyroi atë të humbasë humbjen e Toffees ndaj Newcastle United fundjavën e kaluar.

"Ai do të luajë nesër dhe shpresoj se mund të bëjë më të mirën, tha Ancelotti gjatë konferencës për shtyp të para-ndeshjes.

"Nuk e di nëse ai është 100 për qind [i aftë], por ne kemi nevojë për të. Fizikisht ai është mirë, ai është shëruar nga problemi i vogël që kishte.

"Nëse do të kishte një dyshim, ai nuk do të luante. Nuk ka rrezik për një dëmtim tjetër." Pasi pësoi disfatë në ndeshjen e fundit, trajneri italian dëshiron ta rikthejë James përsëri në fushë në mënyrë që të ketë një shans më të mirë për të fituar kundër një Manchester United në vështirësi.

Ancelotti luajti me James kundër Southampton, pavarësisht se lojtari kreativ ndjeu disa shqetësime dhe ai u shpërblye me një performancë më të ulët. Ky shqetësim bëri që ai të humbasë humbjen e lartpërmendur ndaj Newcastle një javë më vonë.

James ka luajtur gjashtë ndeshje në Premier League deri më tani këtë sezon, duke shënuar tre gola dhe duke dhënë tre asistime./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing