Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Luis Enrique: Morata është shumë më i mirë si lojtarë se që ishte më parë në Juventus

Sport  |  06.11.2020 Ora 19:23   
Ftesa ndërkombëtare e Alvaro Morata-s nuk mund të jetë befasi me faktin që Luis Enrique është një tifoz i madh i sulmuesit, megjithatë trajneri i Spanjës ka konfirmuar se ai beson se versioni aktual i Morata-s në Juventus është më i lartë se ai gjatë magjisë së tij të parë me Bianconerët.

 Atletico Madrid siguroi një arratisje nga Chelsea për ish-produktin e akademisë së Real Madrid, por me ardhjen e Luis Suarez në verë kishte kuptim ta lejonte atë të largohej, veçanërisht pasi ofertat për Diego Costa nuk ishin aq të afërta.

"Morata është një lojtar tjetër që kur u kthye në Juventus, për sa i përket besimit dhe numrave," shpjegoi Luis Enrique.

 "Nga jashtë mendoj se ai është shumë më i lartë se lojtari që ishte më parë në Juventus. Është kënaqësi ta kemi këtu me ne. Do të shohim se çfarë do të ndodhë në stërvitje".

 Lëndimet dhe COVID-19 kanë pasur një ndikim në përzgjedhjen e skuadrës së fundit të La Roja me Thiago Alcantara, Diego Llorente dhe Rodrigo Moreno të gjithë të padisponueshëm, megjithatë trajneri Asturian nuk është i gatshëm të lejojë që shpirtrat të zbuten.

"Ndoshta ata mund të jenë këtu, por ne kurrë nuk do ta dimë," shtoi Luis Enrique.

"Synimi nuk është mbyllja e grupit. Të kesh lojtarë që mund të hyjnë në këtë situatë është e dobishme.

" Zhvillimi ndërkombëtar i Ansu Fati që kur zgjodhi Spanjën ka qenë i jashtëzakonshëm dhe Luis Enrique nuk është aspak i befasuar nga përparimi i adoleshentit, veçanërisht në një kohë kur Ronald Koeman po kthehet tek i riu me një rregullsi në rritje.

"Unë e kam parë atë duke bërë gjëra shumë mirë, nuk më habit", konfirmoi ai.

"Ai e interpreton dhe e kupton lojën shumë mirë në të gjitha aspektet, dhe ju e shihni këtë në zgjedhjet e tij të lojës. Ne duhet të kujdesemi për të dhe të sigurohemi që ai të vazhdojë të punojë i qetë dhe të zhvillojë aftësitë e tij si person ashtu edhe si një futbollist"./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing