Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Taylor Swift është shpallur këngëtarja e vitit nga Apple Music Awards.

Muzikë  |  19.11.2020 Ora 12:29   
Swift me lansimin e albumit “Folklore” shënoi rekordin për albumin më të transmetuar pop në ditën e publikimit të tij.

“Mendoj se është me të vërtetë çmimi është i veçantë këtë vit sepse krijimi i këngëve ishte e vetmja gjë që më mbajti të lidhur me adhuruesit e mi.

Kjo do të thotë shumë për mua, sepse mënyra sesi fansat i përgjigjen këngëve që shkruaj është ajo që më ka mbajtur vërtet këtë vit.

Dua të them faleminderit fansave për këtë dhe të gjithëve në Apple Music, faleminderit për gjithçka që bëni”, është shprehur Swift.

Reperi Roddy Ricch është fituesi më i madh në përgjithësi, duke kërkuar këngën më të mirë të vitit për 'The Box' dhe albumin kryesor të vitit për 'Please Excuse Me for Being Antisocial'.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing